آرا محاسب

 گزارش عملکرد مالیات بر درامد 1401 آرا محاسب منتشر شد !

مشاوره مالیاتی

مشاوره مالیاتی یک خدمت حسابداری است که به افراد و شرکت‌ها کمک می‌کند تا در امور مالیاتی خود به بهترین شکل عمل کنند.  مشاوره مالیاتی شامل بررسی و تجزیه و تحلیل وضعیت مالیاتی است. این مشاوره با هدف کاهش بار مالیاتی، پیش‌بینی مالیات های آتی و رعایت قوانین مالیاتی ارائه می‌شود. در این فرآیند، متخصصان مالیاتی با بررسی دقیق اطلاعات مالی و مالیاتی شما، سناریوهای مالیاتی مختلف را مدنظر قرار می‌دهند و راهکارهایی برای بهره‌وری مالیاتی ارائه می‌کنند. آنها به شما نکات و توصیه‌هایی می‌دهند که برای کاهش بدهی مالیاتی، بهره‌وری از تخفیف‌ها و استثناءهای مالیاتی، توزیع بهینه درآمدها و سایر مسائل مالیاتی ضروری است. علاوه بر آن، مشاوران مالیاتی با اطلاعات به‌روز درباره تغییرات قوانین مالیاتی، تغییرات در مقررات مالیاتی و قوانین مالیاتی جدید، شما را از هرگونه تغییرات مهم مطلع می‌کنند. 

مشاور مالیاتی کیست؟

مشاور مالیاتی فردی است خبره دارای چندین سال سابقه و تجربه اجرایی و عملی انجام امور مالیاتی، مسلط به قوانین و مقررات مالیاتی و استانداردهای حسابداری و اصول حقوقی مالیاتی، دارای سابقه شرکت در هیات های حل اختلاف مالیاتی، نگارش لوایح، دفاع از مودیان و … که وظیفه اصلی وی کمک و ارائه مشاوره به کارفرما، سرمایه گذار، صاحب کسب و کار و هر شخصی که در حوزه مالیاتی با سوال و ابهام مواجه است.

وظایف یک مشاوره مالیاتی عبارتست از:

  • ارائه راهکار و مشاوره در جهت انجام صحیح، کامل، به موقع و دقیق تکالیف مالیاتی
  • ارائه راهکار و مشاوره در جهت استفاده حداکثری از ظرفیت های قانونی به نفع کارفرما
  • ارائه راهکار و مشاوره در جهت تکمیل و ارائه اظهارنامه و سایر گزارشات مالیاتی
  • ارائه راهکار و مشاوره در جهت استفاده از معافیت های مالیاتی
  • ارائه راهکار و مشاوره در جهت انجام دفاع در مراجع دادرسی مالیاتی

مشاوره مالیاتی شامل چه مواردی می شود؟

مشاوره مالیاتی شرکتها و اشخاص حقوقی

مشاوره مالیاتی مشاغل و اصناف

مشاوره مالیات بر تراکنش های بانکی

مشاوره مالیات بر عایدی سرمایه

مشاوره مالیاتی املاک و مستغلات

مشاوره مالیاتی وکلا

مشاوره مالیات بر ارث

مشاوره مالیات بر سکه و ارز

مشاوره مالیات بر املاک و خودروهای گران قیمت

مشاوره مالیاتی امکان سنجی طرح های سرمایه گذاری

مشاوره مالیاتی پزشکان داروخانه ها و بیمارستان ها

چرا به مشاوره مالیاتی نیاز داریم؟

اگر صاحب شرکت یا کسب و کار هستید بدیهی است که از یک حسابدار، مدیر مالی، معاون مالی و یا هر پست سازمانی دیگری نمی توانید انتظار علم و اشراف کامل به مسائل مالیاتی را داشته باشید. آموزش و کسب تجربه در زمینه مالیات هم فرایندی زمان بر و پرهزینه محسوب می شود. بخصوص در سالهای اخیر با تغییرات بسیار زیادی که در قوانین مالیاتی داشتیم که بروز بودن در این زمینه را از همیشه سخت تر و پرهزینه تر کرده است. لذا برای پاسخ به سوالاتی که هر از گاه یا مکرر پیش می آید
بهترین راهکار مراجعه به یک مشاور مالیاتی متخصص و مجرب می باشد. ما به همراه کادر حرفه ای و مجرب در زمینه های مختلف مالیاتی مانند مالیات شرکت ها، املاک
مستغلات، مشاغل، دادرسی و … می توانیم به بهترین شکل شما را در این زمینه یاری کنیم.

انواع مشاوره مالیاتی

مزایا معایب روش های مختلف مشاوره مالیاتی

چرا آرامحاسب؟

سوالات متداول

هزینه های مشاوره مالیانی حضوری، تلفنی و آنلاین به صورت پکیج های ساعتی می باشد و لیست قیمت خدمات مشاوره مالیاتی را از اینجا میتوانید ببیند. قیمت وکالت پرونده و تحریه لایحه دفاعیه به صورت موردی تعیین می گردد.

 

زمانی که پرونده شما در اولین مرحله از دادرسی مالیاتی طرح می گردد شما می توانید با ارائه وکالتنامه رسمی محضری به یک وکیل مالیاتی کلیه امور دفاع تا آخرین مرجع دادرسی را با خیال راحت به وی بسپارید. وکیل مالیاتی با توجه به اسناد و مدارک و توضیحاتی که از شما دریافت می کند اقدام به نگارش لایحه دفاعیه نموده و خود راسا در مراجع دادرسی حضور بعمل می رساند. وظیفه وکیل مالیاتی کاهش مبلغ مالیات کارفرما تا حد امکان و با استفاده از کلیه فنون و ظرفیت های قانونی و فن بیان و سخنوری و فن نگارش لایحه و متقاعدسازی است.